• دفتر ساری: 01133315129 - دفتر تهران: 02188781053

سوالاتمتداول

در این قسمت شما پاسخ تمام سوالات خود را خواهید یافت و اگر سوالی برای شما بی پاسخ مانده ما شما را ناامید نخواهیم کرد!

دو نوع محدودیت وجود دارد:

1. محدودیت در ارسال ( نهایتا 4 تایی )

2. فایل های صوتی نیاز به تائید دارند.

چون هويت كاربران فعال براى ما مشخص است، اما هر شخصى بدون دادن اطلاعات هويتى مى تواند اكانت دمو داشته باشد به این خاطر به دلیل جلوگيرى از ارسال پيام غير مربوط کاربران دمو باید منتظر تایید فایل صوتی بمانند.

در حالت دمو پيام صوتى نياز به تاييد دارد و پس از تاييد توسط واحد كنترل كيفى ما امكان ارسال پيام صوتى مهيا مى شود.
در حالت فعال تمامى مسئوليت ارسال فايل صوتى خلاف قوانين جمهورى اسلامى به عهده كاربر اكانت مى باشد.

در حالت نمايندگى شما علاوه بر امكان استفاده از پنل امكان كسب درآمد هم داريد. براى اطلاعات بيشتر با متخصصين ما تماس بگيريد.

در سیستم دقیقه ای مدت پالس 60 ثانیه می باشد و تعرفه ی شما بین 1 ثانیه تا 60 ثانیه مبلغ معینی (به طور مثال 600 ریال )محاسبه می شود.
در سیستم ثانیه ای مدت پالس 1 ثانیه می باشد و تعرفه ی شما به صورت تعداد ثانیه ضربدر تعرفه ی هر ثانیه محاسبه می شود.

با وارد شدن به سایت Avatell.com صفحه ی "توسعه دهندگان" می توانید به اطلاعات مربوط به وب سرویس دسترسی داشته باشید.

 زمان مجاز برای ارسال فایل صوتی 8 صبح تا 22 شب می باشد.
در خصوص تمایل به استفاده از ارسال 24 ساعته درخواست خود را از طریق پشتیبانی- درخواست جدید برای ما ارسال نمایید.

اگر مشترک تا یک ساعت اول تماس با شماره 8062 (یا هر شماره ی جدیدی که اضافه شود) تماس بگیرد هزینه از شخص ارسال کننده و  شخص تماس گیرنده کسر می شود، بعد از یک ساعت هزینه ای از شخص ارسال کننده کسر نمی شود.

در صفحه ی ورود به سامانه وارد بخش بازیابی رمز عبور می شوید، نام کاربری و شماره تلفن همراه خورد را وارد می کنید آنگاه رمز عبور شما ریست شده و برای شما ارسال می گردد.

می توانید از درگاه بانک ملت، پاسارگاد، و زرین پال استفاده نمایید.

به این معنی که شما لیست ارسال خود را از قبل برای تاریخ و ساعت مورد نظر تنظیم کرده و ارسال های شما در زمان تنظیم شده انجام می شود.

یکی از خدمات ویژه ای که آواتل برای مشتریان خود در نظر گرفته ایجاد و تهیه فایل صوتی شما با صدای گویندگان حرفه ای و استدیو ضبط صدای ما می باشد.

کاربران گرامی می توانند با ورود به سامانه و انتخاب گزینه اصوات- سفارش ضبط- محتوای متن درخواستی خود را برای ما ارسال نمایند. تمام سعی ما بر این است که برای شما بهترین و زیبا ترین فایل را با توجه موضوع متن شما تولید کنیم .

ولی درصورتی که دوست داشته باشید میتوانید گزینه های ایجاد فایل را خود انتخاب و معین کنید معمولا مشتریان ما در این مرحله فقط گوینده را انتخاب و مجدد بقیه کار را به ما میسپارند اما گزینه های دیگری هم در اختیار شما است گزینه های همچون لحن و نوع گفتار گوینده که "این موضوع همان انتقال احساس به مخاطب است" ما بر طبق موضوع متن شما بهترین را انتخاب میکنیم ولی در صورت نیاز میتوانید آن را خود تعیین کنید. و یا نحوه گفتن آدرس یا تلفن یا مواردی شبیه این که شاید دوست داشته باشید با شیوه ای خاص بیان شود در این هنگام در زمان ایجاد درخواست آنها را مشخص کنید.

 شاید دوست داشته باشید که پشت زمینه متن شما آهنگ ,افکت یا صدای خاصی وجود داشته باشید در این صورت باز هم میتوانید هم کار را به ما سپرده و هم فایل مورد نظر خود را برای ما آپلود کنید که ما آن را در زمینه کار شما قرار دهیم

بعد از ارسال سفارش ضبط صدا و با توجه به متن درخواستی برای شما فاکتور صادر می شود که فاکتور مربوطه را می توانید در قسمت اعتبار- فاکتور ها و همچنین نوتیفیکیشن ها مشاهده نمایید.
با کلیک بر روی گزینه ی پرداخت به درگاه آنلاین متصل می شوید و به صورت اینترنتی پرداخت خود را انجام دهید.

ابتدا نرم افزار را از قسمت اصوات نرم افزار ضبط صدا دانلود نمایید آنگاه نرم افزار را اجرا کنید و از منوی فایل   open file  را بزنید و فایل ضبط شده را انتخاب نمایید. در زمان  save az  فرمت 8000hz ، 16bit ، mono را اتخاب نمایید

بعد از ارسال سفارش ضبط صدا و با توجه به متن درخواستی برای شما فاکتور صادر می شود که فاکتور مربوطه را می توانید در قسمت اعتبار- فاکتور ها و همچنین نوتیفیکیشن ها مشاهده نمایید.
با کلیک بر روی گزینه ی پرداخت به درگاه آنلاین متصل می شوید و به صورت اینترنتی پرداخت خود را انجام دهید.

ابتدا نرم افزار را از قسمت اصوات نرم افزار ضبط صدا دانلود نمایید آنگاه نرم افزار را اجرا کنید و از منوی فایل   open file  را بزنید و فایل ضبط شده را انتخاب نمایید. در زمان  save az  فرمت 8000hz ، 16bit ، mono را اتخاب نمایید

از طریق امکان نظرسنجی می توانید از کاربر خود بخواهید میزان تمایل یا بازخورد را به موضوع با اعداد مختلف بیان کند.
در منوی ارسال پیامک صوتی- ایجاد لیست ارسال- اگر تیک نظرسنجی فعال باشد در صورتی که در فایل صوتی از کاربر خواسته شود گزینه ای را شماره گیری نمایید امکان پذیر است و می توانید گزارش آن را در قسمت وضعیت تماس مشاهده نمایید.

می توانید از منوی صندوق ارسال- عملیات- انواع گزارشات را هم به صورت نموداری و هم به صورت فهرستی مشاهده نمایید.
همچنین می توانید از  گزارشات ارسال خروجی اکسل هم گرفت.

ارسال از آوامپ مربوط به ارسال از تلفن های همراه ( اوپراتور های همراه اول و ایرانسل) می باشد. کاربران شهر، نوع اپراتور و منطقه ی مورد نظر خود را انتخاب می کنند و به شماره های استخراج شده ارسال انجام می دهند.
 ارسال از آواتل مربوط به ارسال از تلفن ثابت می باشد و هم اکنون برای شهر مشهد فعال است.
بدین شکل که کاربران از روی نقشه می توانند منطقه مورد نظر خود را انتخاب نمایند آنگاه شماره های آن محدوده استخراج می شود و می توان فرایند ارسال را انجام داد.
 ارسال از بانک شماره ها بانک هایی است که از طرف نماینده داخل سیستم بارگزاری شده است و امکان انتخاب و ارسال به آنها فراهم شده است.

املای صحیح کلمات
به هم چسباندن کلمات مرکب و استفاده از نیم‌فاصله در صورت نیاز:  جامعه ای ->  جامعه‌ای ، حمله کنندگان -> حمله‌کنندگان، کار گروه -> کارگروه
استفاده از کاما (،) یا سکون ( ْ ) برای حذف کسره اضافه کلمه.
استفاده از کاما (،) برای افزودن مکث بعد از یک کلمه.
استفاده از کسره روی آخرین حرف برای افزودن کسره اضافه
استفاده از اعراب (علائم فتحه، کسره، ضمه، ساکن و تشدید) برای تصحیح تلفظ
استفاده از معادل انگلیسی کلمات در برخی موارد که فارسی آن کلمه درست تلفظ نمی‌شود (desktop به‌جای دسکتاپ)
استفاده از نقطه یا سرسطر بعد از اتمام جمله

1- مالک فعلی دامنه  می بایست به آدرس https://www.nic.ir/Domain_Transfer وارد شده و در قسمت  "فروش (انتقال به شناسه دیگر)" نام دامنه را وارد کرده و برروی دکمه ادامه کلیک نماید، در صفحه باز شده بر روی لینک "بازکردن انتقال" کلیک کرده و رمز انتقال اعلام شده از سوی سایت را در جایی ذخیره کرده و این رمز را برای مالک جدید ارسال نماید.

2- سپس اطلاعات نام دامنه، رمز انتقال و NIC HANDEL خود را به پشتیبانی میزبان جدید ارائه دهید تا مراحل کار انجام گردد.

3- پس از انجام دو مرجله بالا توسط مالک فعلی و مالک جدید، درخواست ترنسفر دامنه توسط مالک جدید در مرکز ثبت دامنه ثبت می شود.

4- مالک فعلی (قدیم) دامنه می بایست با ورود به حساب خود در سایت مرکز - www.nic.ir- درخواست ترنسفر موجود را تایید نماید.

5- سرانجام و پس از تایید مرکز-www.nic.ir- دامنه به پنل مالک جدید انتقال می یابد.

توجه:

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی مانند کپی شناسنامه /کارت ملی، از طرف مرکز ثبت-www.nic.ir- ایمیل دریافت خواهید کرد و می بایست به آن پاسخ دهید.

 

نحوه ترنسفر دامنه های متداول

برای انتقال دامنه خود به میزبان یا بالعکس کافی است که از شرکت سرویس دهنده خود بخواهید دامنه شما را Unlock کند و یک Authentication Code به شما بدهد. با ارسال این کد به میزبان و ثبت سفارش خود از طریق وب سایت، دامنه خود را به ما انتقال دهید. همچنین با انتقال دامنه شما به میزبان یک سال به تاریخ انقضای دامنه شما اضافه می گردد.

توجه:

برای انتقال دامنه حداقل 60 روز از ثبت و يا آخرين انتقال دامنه به مركز ثبت (Registrar) فعلي گذشته باشد.

حداقل 1 روز به تاريخ انقضاي دامنه باقي مانده باشد.

کاربرانی که پنل آنها به صورت 15ساعته تعریف شده است میتوانند از ساعت 8 صبح الی 22:59 از کلیه امکانات سامانه بدون هیچگونه محدودیتی استفاده نمایند.

کاربران 24ساعته علاوه بر این میتوانند در باقی ساعات ارسال سریع Quick Send هم داشته باشند.

سوالات دیگری دارید؟

اگر سوالی برای شما بی پاسخ مانده با ما تماس بگیرید یا ایمیل بزنید

با ما تماس بگیرید به ما ایمیل بزنید