درباره کاربران دمو آواتل بیشتر بدانیم

اکثر وب سایت هایی که ارئه دهنده خدمات هستند در بخشی از وب سایت خود امکانی جهت تست و ارزیابی خدماتشان برای کاربران ایجاد می کنند که معمولا با نام دمو معرفی می شوند.

در این بخش کاربران با تعدادی محدودیت نسبت به نسخه اصلی اقدام به تست و ارزیابی محصول می کنند.

سامانه پیام صوتی آواتل هم از این قاعده مستثنا نیست و برای مشتریان خود امکان تست و ارزیابی پنل کاربری خود را به صورت رایگان قرار داده است که البته دارای محدودیت هایی نیز می باشد.

امروز در این مقاله قصد داریم که به بررسی این دسته کاربران آواتل و محدودیت های آن ها بپردازیم.

همانطور که در مقالات قبل اشاره شده، برای دریافت پنل کاربری آواتل و دریافت دمو رایگان آن ابتدا باید در سایت آواتل ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام، در اولین قدم راهنمای استفاده از سامانه در اختیار شما قرار می گیرد  که پس از مطالعه آن می توانید وارد پنل کاربری می شوید. پنلی کامل با لیستی از امکانات جذاب و کار آمد.

حالا اولین سوال این است که کاربران دمو چه محدودیت هایی دارند؟

کاربران دمو نسبت به کاربران فعال آواتل دارای دو محدودیت مهم هستند:

۱- محدودیت در ارسال:

اگر شما کاربر دمو باشید تنها امکان ارسال پیام صوتی به ۴ نفر را به صورت همزمان دارید و ارسال پبام صوتی انبوه برای این از کاربران مقدور نمی باشد.

۲- فایل های صوتی نیاز به تایید دارند:

هر کاربری برای ارسال پیام صوتی ابتدا باید پیام صوتی خود را در پنل کاربری ایجاد کند. که پس از ایجاد پیام صوتی در صورتی که کاربر دمو باشید ابتدا پیام شما توسط کارشناسان پشتیبانی آواتل تایید و سپس به مخاطبینتان ارسال می شود.

سوال: کاربران دمو چرا باید منتظر تایید پیام صوتی بمانند؟!

پاسخ این سوال سادست. ایجاد اکانت کاربری دمو با هویت نامشخص و نامعتبر صورت می گیرد به این خاطر به دلیل جلوگيرى از ارسال پيام غير مربوط کاربران دمو باید منتظر تایید فایل صوتی بمانند. و در حالت فعال تمامى مسئوليت ارسال فايل صوتى خلاف قوانين جمهورى اسلامى به عهده خوده كاربر مى باشد.

شما هم میتونید با مورد به بخش ثبت نام یک اکانت کاربری دمو به صورت رایگان ایجاد و تمامی امکانات آواتل استفاده کنید.

نویسنده مطلب: آواتل

مدیرعامل و بنییان گذار آواتل